Sladké sezónní pečení – podpořte vznik kuchařky

Milí čtenáři mého blogu,

jsem velmi ráda, že návštěvnost mého blogu neustále roste a čím dál více z vás zde nachází inspiraci k tomu co za dezert upéct o víkendu rodině nebo čím pohostit návštěvu. Do dnešního dne na blogu vzniklo přes 100 receptů, mnohé z nich jste si oblíbili tak moc, že se k nim neustále vracíte a věřím, že při tom objevujete i recepty nové. Největší radost mám, když mi napíšete, že jste si doma pochutnali na něčem, co jste upekli podle mého receptu.

Před rokem v jednom rozhovoru o zámeckém pečení mně byla položena otázka, jestli neplánuji napsat kuchařku. V té době, už jsem věděla, že jednou kuchařku vydám, ale nevěděla jsem, kdy přijde ten správný čas. Jasně se nabízelo, že uchované zápisky zámeckých receptů převedu do knižní podoby. Na to si ale budete muset počkat déle, ještě zdaleka jsem nevyzkoušela všechny recepty.

Pro první knihu jsem tedy musela vymyslet téma. Nakonec zvítězilo pečení jednoduchých dezertů ze sezónních surovin. Z těch, co nám naše zahrada dává po celý rok.

Začátek knihy bude patřit využití prvních jarních květů, listů máty či řapíků rebarbory. Na dalších stránkách přijdou na řadu recepty s využitím drobných ovocných plodů – jahod, malin, rybízu či angreštu. Letní část bude samozřejmě nejobsáhlejší – dostane se na meruňky, broskve, třešně, ryngle nebo třeba na moruše. Závěr knihy bude patřit tradičním podzimním a zimním receptům s použitím jablek, dýní, cuket, rakytníku, ořechů nebo mrkve. Celkově se v knize dočkáte využití více než 35 druhů různých hlavních surovin. Těšit se můžete na 50 nových receptů, které zde na blogu zatím nebyly.

Každý recept ponese fotografii ve stylu, jaký znáte z blogu. Navíc celá kniha bude doprovázena originálními ilustracemi, které dodají celé kuchařce jedinečnost a hravost.

Nyní to nejdůležitější – vaše podpora

Kuchařku budu vydávat bez podpory nakladatele. Veškeré práce na obsahu kuchařky zvládnu sama s pomocí svého okolí. Protože chci ale knihu na kvalitním papíře a v poctivé šité knižní vazbě, budu si muset připlatit za tisk knihy.

Zde na řadu přicházíte vy, moji čtenáři a fanoušci. Minimální náklad, který bych chtěla tisknout je 250 kusů. Vybíraných 50000 Kč je minimum nutné k tomu, abych knihu v požadované kvalitě a v požadovaném nákladu mohla vytisknout. Samozřejmě bych ráda, kdyby byl zájem o mou kuchařku daleko vyšší, vybralo se více peněz, vytisklo více knih a kuchařka se tak dostala k více lidem a já měla lepší pocit, že to vše mělo smysl.

Pro výběr finančních prostředků jsem vybrala server startovac.cz. Ten na rozjetí svých projektů využívá řada umělců, filmařů, hudebníků nebo třeba blogerů. Startovač by pro vás měl být zárukou toho, že vybrané peníze půjdou skutečně na danou věc.

A aby pro vás bylo přispění na mou knihu zajímavé, tak na vás čeká řada odměn, které za podporu mého projektu dostanete. Základní odměnou je to, že právě díky vaší podpoře kniha vznikne. Knihu dostane o něco dříve než bude oficiálně u mě na e-shopu, knihu budete mít s věnováním a s mým podpisem. K tomu ještě dostanete zdarma magnetku na lednici s motivem kuchařky.

Pro ty co mě chtějí podpořit ještě více jsem připravila řadu dalších odměn – ke kuchařce si můžete pořídit některý ze lněných výrobků které šiju, nebo jeden z originálů akvarelových obrazů s motivem jednoho z mých receptů, které právě při tvorbě kuchařky vznikají. Podrobnosti a ceny najdete na startovači, kde v příštích přibližně 40 dnech můžete můj projekt podpořit.

 

Kuchařku můžete zakoupit v předprodeji a podpořit její vznik zde

 

Samozřejmě, i když bych nerada, tak se může se stát, že se nám nepodaří cílovou částku posbírat. V takovém případě se nemusíte bát. Startovač vám vaše platby vrátí a smutná z toho budu především já, protože práce na kuchařce už jsou v plném proudu.  

Budu ráda za každou podporu, samozřejmě nejvíce tu finanční, ale pomůže mi i když budete povědomí o mé kuchařce a jejím předprodeji šířit dál. Pokud budete mít dotazy nebo připomínky pište mi – klidně do zpráv na facebooku, do komentářů, na e-mail – kam je libo. Předem děkuji za jakoukoliv podporu!

Často kladené otázky

Jaká je cena kuchařky?

Na startovači si teď můžete kuchařku předobjednat za zvýhodněnou cenu 400 Kč (v ceně je podepsaná kuchařka s věnováním, magnetka a poštovné). Pokud se celá částka za projekt vybere a kuchařka půjde do tisku, bude kuchařka k dostání i na mém eshopu. Tam bude k dostání za 350 Kč (+ samozřejmě poštovné).

Bude kuchařka k dostání i v knihkupectví?

Ne, neplánuji kuchařku dávat do knihkupectví. Jelikož se o distribuci musím postarat sama, s kuchařkou bych musela obíhat knihkupectví a prosit je, aby si kuchařku vzali. Myslím, že by se mi nevyplatilo strávit tím čas a také nepočítám, že bych měla tolik výtisků k dispozici.

Když si objednám kuchařku přes startovač, kdy mi přijde?

Kuchařku plánuji rozesílat na přelomu října a listopadu. Určitě ji stihnete darovat třeba k Vánocům.

Co, když si objednám kuchařku na startovači a nestihne se vybrat požadovaná částka?

Pokud se do stanoveného termínu nevybere potřebná částka, tak po skončení projektu se vám platba automaticky vrátí zpět na účet ze kterého platba byla poslána.

Dostanu kuchařku s věnováním?

Ano, když si kuchařku zakoupíte přes startovač a při vyplňování svých údajů uvedete do poznámky, pro koho má být věnování určeno – bude tam věnování i s mým podpisem. Na eshopu budu prodávat kuchařku bez věnování a podpisu.

Co když jsem v odměnách nenašel tu pravou pro mě?

Pak mi stačí napsat vzkaz a domluvíme se 🙂 Odměny můžu během kampaně měnit a přidávat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *