Vánoční sada na pečení perníčků

Oslovila mě firma breAd. & edible labels s.r.o. vyrábějící jedlé papíry pro pekárenské a cukrárenské využití, jestli bych nevyzkoušela jejich vánoční sadu na pečení perníčků.
O co jde? Firma využívá vykrajovátek firmy Tescoma, ke kterým přidává těsto na perníčky vlastní výroby a k tomu balení dekorací z jedlého papíru, které firma vytvořila přímo pro zmíněná vykrajovátka. Tato sada si dává za cíl zpřístupnit pečení vánočního cukroví i úplným začátečníkům.
Zároveň ale musím přiznat, že výsledný perníček vypadá perfektně a jejich zdobení pomocí jedlého papíru mě opravdu zaujalo. Klasické zdobení perníčků není úplně mou silnou stránkou, takže jsem nabídku přijala a těšila se, že vyzkouším něco nového.

Balíček mi přišel uprostřed týdne, ale já pečení nechala na víkend, aby se zapojila i moje malá dcera, která vykrajování perníčků miluje. V tomto žádný strach – jedlé papíry vydrží ve vhodném prostředí klidně rok a těsto v lednici můžete mít i čtyři týdny.

cn1a2625

Víkend nastal a my jsme se pustily do pečení. Perníkové těsto po rozbalení příjemné vonělo po skořici a hřebíčku. S těstem se krásně pracovalo, minimálně se lepilo stačilo jej jen trochu podsypávat moukou. Vykrajovátka od tescomy mají pěkné tvary, jsou ale umělohmotná a proto se muselo vykrajovátko do těsta větší silou zatlačit, jinak nebyl úplně ostrý ořez.

Zatím, co jsem vykrajovala různé tvary, dcerka už hledala v papírových dekoracích stromeček a kostelíček. Dekorace z jedlého papíru jsou celkem křehké, tak jsem měla strach, aby dcera nějaké
dekorace nepolámala. Papír ale něco vydrží a navíc je papíru přibaleno opravdu dostatečné množství. Postup byl jednoduchý – vykrojené těsto jsem potřela bílkem a dcera perníčky zdobila jedlým papírem. Občas přišla na řadu fantazie a některé perníčky si dcera ozdobila po svém.

Mezitím jsem předehřála troubu na 170 °C jak bylo uvedeno v návodu na stránkách. Perníčky jsem pekla kolem 5-6 minut, to mě překvapilo. Jsem zvyklá perníčky péct i 10 minut. Plechy se rychle střídaly a práce šla rychle.

cn1a2679

Perníčky jsou po upečení měkké, což sebou nese jasnou výhodu – tyto perníčky se dají připravovat na poslední chvíli. Těsto se potírá před upečením, po upečení je krásně lesklé a hladké. Perníková těsta někdy mají tendenci krabatět se, když se potřou před upečením. Perníčky po upečení jsou ihned měkké a chuťově mě mile překvapily. Sladké jsou akorát, vonící po perníkovém koření, které obsahuje skořici, badyán a hřebíček. Několikrát jsem zkoušela sama založit těsto na „ihned měkké perníčky“, ale nikdy jsem nebyla spokojena s chutí. Těsto ze sady mě příjemně překvapilo jak chuťově, tak strukturou. Paradoxně tak jedinou menší nevýhodou této sady zůstavají plastová vykrajovátka od Tescomy, která by bylo lepší nahradit klasickými kovovými vykrajovátky.

cn1a2716

Původně jsem chtěla spočítat, jestli odpovídá deklarované množství 150 perníčků – naše mlsné děti ale neustále ujídaly. Ale hrubým odhadem to určitě sedí. Záleží jak těsto tence rozválíte. Perníčky po upečení nabyly, takže doporučuji těsto vyválet opravdu tence.

Štědrý den je za dveřmi. Jestli ještě nemáte upečeno a máte program až do Vánoc nabitý, zkuste vykouzlit perníčky pomocí této sady. Pečení perníčků se stane zábavou pro vás i vaše děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *