Vánoční cukroví

Embosované perníčky

5.12.2018

Náš rodinný recept na perníčky je už delší dobu na blogu a jsou to perníčky velmi chutné, které jsou po upečení tvrdší a je potřeba je nechat odležet. Embososvané perníčky jsou naopak po upečení (když se nepřepečou) hned měkké a k snědku. Na perníkovém těstě se mi líbí, že se s ním krásně pracuje, těsto je tvárné a zachovává si tvar. Gravírovaný váleček se krásně otiskne do těsta a po upečení jde motiv stále dobře vidět. Perníčky mají po upečení krásný tvar a hladký povrch. Řekla bych – ideální těsto pro embosovaný váleček.

S použitím embosovaného válečku, už perníčky nejsou potřeba zdobit. Pokud nejste zdatní zdobit bílkovou polevou perníčky a chcete je mít přesto krásně a rychle nazdobené pak stačí použít embosovaný váleček v motivu, který se vám líbí. Vytvořit embosované perníčky zvládnou i děti, tak je to jednoduché.

Co budu potřebovat

na těsto:

Jak na to

 1. Máslo a med dám do kastrolku rozehřát. Až se med s máslem rozpustí nechám směs vychladnout.
 2. Směs naleji do mísy a přidám k ní vejce, které do směsi zašlehám. Dále přidám cukr a mouku do které zamíchám předem sodu, mleté koření a kakao.
 3. Pomocí robotu, nebo ručně zpracuji vše v těsto, které se nelepí a je dobře tvárné.
 4. Těsto zabalím do potravinářské folie a nechám v lednici do druhého dne. Nejméně nechám v lednici 2 hodiny, aby se s těstem lépe pracovalo.
 5. Před válením těsto předem vytáhnu z lednice( cca 1 hodinu), aby povolilo a změklo.
 6. Předehřeji troubu na 180 °C horkovzduch.
 7. Těsto na pomoučeném vále rozválím hladkým válečkem zobrazit na e-shopu na 1 cm silný plát. Povrch těsta i povrch embosovaného válečku trochu pomoučím a poté embosovaným válečkem zobrazit na e-shopu přejedu rozválené těsto a přitom tlačím na váleček, aby se vzor lépe do těsta otiskl.
 8. Pomocí větších vykrajovátek zobrazit na e-shopuvykrojím z embosovaného těsta perníčky a pokladu je na plech s pečícím papírem.
 9. Plech dám ještě na 10 minut do lednice, aby embosovaný vzor více vynikl.
 10. Plech s perníčky dám do rozehřáté trouby a peču 7-8 minut. Jak okraje zezlátnou perníčky jsou upečené. Pozor na přepečení, jinak budou po upečení více tvrdé.
 11. Perníčky nechám vychládnout a skladuji je v uzavřené plechové nádobě nebo papírové krabici.

Z našeho e-shopu:

koreni-na-cajove-susenky
vykrajovatka
koreni
razitka
pytliky
brcka
valecky
previous arrow
next arrow
Přejít na e-shop

Mohlo by vás také zajímat

Žádné komentáře

Odpovědět